Marduk opäť na Slovensku (18. 04. 2019, Bratislava)

Švédske black metalové komando MARDUK sa vracia na Slovensko! Nekompromisná blasfémia sa predstaví fanúšikom v Bratislave, kde si zahrá 18. apríla 2019 vrámci tretej časti turné k novému albumu.

MARDUK, dnes už ikona svetovej black metalovej scény, rozsieva svoj rýchly nenávistný „čierny kov“ už takmer 30 rokov. Popri celej plejáde úspešných kapiel zo susedného Nórska sa rýchlo stala vedúcim žánrovým artiklom Švédska. Partia okolo lídra, gitaristu Morgana, sa do medzinárodného povedomia zapísala takými zásadnými doskami ako Nightwing (1998), Panzer Division Marduk (1999), či Plague Angel (2004). Ich najnovší, štrnásty album Viktoria (2018) stavia na špinavosti, punkovej dravosti a pritom ponúka silný blackový materiál. MARDUK radi provokujú a tak opäť nechýbajú témy z 2. svetovej vojny popretkávané povinnou dávkou blasfémie. Svoju aktuálnu tvár nám táto legenda príde predstaviť v rámci turné „Viktoria Europa Part 3“.

Prvou potvrdenou predkapelou sú žánrovo spriaznení krajania menom VALKYRJA. Rodáci zo Stockholmu predstavia svoj nový album Throne Ablaze (2018). Čaká nás švédska škola riffov a melodiky s temnou atmosférou, typicky extrémnym vokálom, či textami plnými nihilizmu a mizantropie.

Druhý support prináša mierne prekvapenie. Nemci ATTIC sa navzdory svojmu imidžu, mystickému vizuálu a okultným témam, prezentujú old-schoolovým heavy metalom, ktorý poteší napríklad fanúšikov KING DIAMONDa. A ich zatiaľ posledná doska Sanctimonious (2017) určite neurazí.

Dátum: 18. 04. 2019, čas: 19:00

Prvá kapela to odpáli od 19:30, presnejšie hracie časy nájdete už čoskoro na FB udalosti.

Miesto: Randal Club (Bratislava)

Vstupné: 24€ (Predpredaj.sk), na mieste 26€

FB udalosť

Koncert zastrešuje agentúra Loud Farm Booking v spolupráci s Thunder Art Booking.

PR:  Marek „Fajo“ Falat / Betrayers Of Blood 

(Tlačová správa)

Author: Devana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *