Marduk/Valkyrja/Attic (Randal Club Bratislava 18.4. 2019)

Zelený štvrtok, blížiaca sa veľká noc a kvalitný black metal najhrubšieho zrna? Presne taký bol večer 18. apríla, kedy sa v bratislavskom Randal Clube predstavila trojica Attic, Valkyrja a Marduk na svojom turné „Viktoria Europa 3“.

Ako prví vystúpili nemeckí Attic, ktorý v roku 2017 vydali album Sanctimonious, za ktorý sa podľa mnohých pozitívnych ohlasov vôbec nemusia hanbiť. Pódium zdobil temný oltár s kadidlami a desiatkami sviečok. Ja osobne, priznám sa, som ich vtedy počul prvýkrát no okamžite sa mi dostali pod kožu. Bol to dokonalý mix power a black metalu v tom správnom vyváženom pomere s čistými vokálmi, ktoré predviedol Meister Cagliostro, vďaka ktorým naladili na úvod tú správnu atmosféru- čo dokazovalo na prvú predkapelu dosť slušné publikum.

Nasledovala dvojica švédskych skupín. V poradí druhá vystúpila Valkyrja, ktorá predstavila najnovší album Throne Ablaze z roku 2018. Čisté vokály vystriedal growl. V publiku sa hromadila energia a začínali prvé moshpity. Celé pódium sa ocitlo zahalené do hmly, ktorú prerezávali reflektory a tvrdé vokály, na čele s blast beatmi. Žiaľ, nezahrali celý setlist kvôli výpadku prúdu, ktorý má na pleciach samotný klub. Náladu to trochu naštrbilo, rovnako u kapely ako aj u fanúšikov, keďže sa to stalo uprostred songu. Aj keď sa kapela nevrátila naspäť na pódium, akcia pokračovala dalej.

A nakoniec to zaklincoval Marduk. Predviedli dve skladby z najnovšieho albumu Viktoria (Werwolf a Equestrian Bloodlust) podľa ktorého je pomenované celé turné, inak hrali klasiky z albumov Panzer Division (
Baptism By Fire) a Those Of The Unlight (Wolves). Nahromadená energia z prvých dvoch kapiel sa postarala o poriadne moshpity a pokračovali v temnej atmosfére. Technické problémy neobišli ani headlinera a klub sa opäť raz ocitol v tichu a tme, no narozdiel od Valkyrji, prúd vypadol hneď po skončení songu. Marduk to však brali profesionálne a na pódium sa po krátkej pauze vrátili a aj keď ich to rozhodilo, nenechali sa sa zahanbiť a koncert majstrovsky dohrali.

Author: Vortex

Bývalý fotograf Besu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *