Nuntii, dies Solis (1. – 7. 6. 2020)

Čo priniesol v undergroundovom svete prvý júnový týždeň vám opäť sumarizujeme v tejto pravidelnej rubrike – Nuntii, dies Solis. 


Einar Selvik a spol z projektu Wardruna prišli po pár mesačnej pauze s ďalším videoklipom. Pieseň „Lyfjaberg“ bude taktiež súčasťou pripravovaného albumu Kvitravn, ktorý mal byť vydaný koncom júna. Avšak kvôli komplikáciám spojenými s koronavírusom sa jeho vydanie presunulo na 22. januára 2021.

 


Francúzi zo zoskupenia D E L U G E po päťročnej odmlke ohlasujú príchod ďalšieho albumu. Album je už vlastne pripravený, len je ho potrebné dotiahnuť a zmixovať do finálnej podoby. Ich prvý album Æther bol vydaný domácim labelom Les Acteurs de l’Ombre, no už pri tomto prechádzajú pod známejší Metal Blade Records

 


Medzinárodná kolaborácia štyroch hudobníkov The Committee vydala začiatkom mesiaca tretí štúdiový album Utopian Deception pod záštitou Folter Records

 


Ukrajinci BURSHTYN vydali taktiež tretí štúdiový album Чортория / Chthonichasm (našu recenziu na ich debut nájdete tu).

 


V priebehu júna (predbežne stanovený dátum je 20.6) vydá švédske vydavateľstvo Nigredo Records nový, v poradí štvrtý album slovenskej death/blackovej úderky Infer. Aeon of Deathless Blight bolo zmastrované v švédskom štúdiu Endarker Magnusom Anderssenom (ex-Marduk) a obsahuje 9 nových skladieb s približnou dĺžkou 35 minút. Album bude k dispozícií na CD a bežných online kanáloch. Autorkou predného obalu je Luciana Nedelea.

S Aeon of Deathless Blight Infer nadviazali na nemilosrdný blackmetal prvých dvoch albumov, zakomponovali ponurý charakter vydania Sede Vacante Aeternum a vytvorili tak death/blackový masaker, ktorý by mohol osloviť hlavne fanúšikov Angelcorpse, Azarath, raných Belphegor alebo Infernal War. Textová stránka bola poňatá ako gnostický horor o márnosti ľudskej existencie pretavenej v pohŕdavý vzdor. 

 


 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *