Nuntii, dies Solis (13.7. – 19. 7. 2020)

Novú nádej na poľskej blackmetalovej scéne predstavuje skupina Beyond Time. Ide síce o nový projekt, no zložený z veteránov poľského undergroundu zo skupín ako Kataxu, Sunwheel, či Old Leshy. Nový album vyjde v spolupráci Wolfspell Rec. a Werewolf Promotion na všetkých nosičoch v priebehu roku 2020/2021.

Dostupné tu.


Americká blackmetalová úderka Black Funeral hlási nový album „Scourge of Lamashtu“. O vydanie sa postaral Iron Bonehead Productions na CD a LP v limitovanom počte.


Gruzínsky manželský pár, ktorý si založil spoločný projekt Phonotek, vydal 14. júla svoj v poradí tretí album s názvom „Styx„. Tento zadymený, scénický dark ambient s noir atmosférou vydáva americké vydavateľstvo Cryo Chamber, ktoré je považované za prvú ligu dark ambientu, takže už len ten samotný fakt je zárukou kvality danej nahrávky. Cover art albumu robil Slovák Erik Osvald, ktorý sám je hudobný producent so pseudonymom Keosz a pod vydavateľstvom Cryo Chamber taktiež vydal dva svoje albumy. 


Legenda Enslaved nás už v poradí druhým singlom pripravuje na nadchádzajúci album s názvom „Utgard“, ktorý má vyjsť 2.10. tohto roku pod vydavateľstvom Nuclear Blast


Portugalskí agresori Gaerea uverejnili ďalší singel z prichádzajúceho albumu „Limbo“, ktorý má vyjsť budúci týždeň za pomoci Season of Mist


Narkotická švédska štvorica Vanhelga nás pripravuje na svoju novú dávku pozitívnej depresie prvým singlom „Dagar som denna“, čo znamená v preklade „Dni ako tento“. Podľa frontmana Ejnarssona je táto pieseň „o vrcholoch depresie, kedy sa cítiš úplne zbytočný, bez zmyslu alebo vôle“. Nový album by mal vyjsť niekedy neskôr v tomto roku.   


Mladý fínsky náklad Väki vydáva svoj debutový štúdiový album „Kuolleen maan omaksi“ pod záštitou Redefining Darkness Records. Pre fanúšikov ortodoxného black metalu ako ušité. 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *