Satanath Records a ban za Burzum

V poslednom čase sa to vcelku hemží jednotlivými upozorneniami, banmi, či zmazaním stránok za zdieľanie hudby od Varga Vikernesa. Ak sme tomu neverili pred pár rokmi, tak dnes je to realita. Najväčšia sociálna sieť na svete Facebook vo svojej politike potláčania „hatespeech“ má v súčasnosti už algoritmus na mazanie Burzumu. Potvrdilo sa to u niekoľkých nezávislých súkromných zdrojov a posledne k nim pribudol aj ruský label Satanath Records. Upozornenie ohľadom zdieľania Burzumu dostal mimochodom aj Bes, za tohtoročnú recenziu.

Čo nám z tejto situácie vyplýva? Nemyslím si, že sa to zlepší, práve naopak sa bude k podobným krokom pristupovať častejšie. Nakoľko je black metal už celkom populárny žáner, bude existovať viac a viac kapiel, ktoré si podobné bany vyslúžia v budúcnosti. Je to len nedávno, kedy som napísal svoj článok o možnostiach kontaktu s Besom skrz rôzne iné možnosti. Myslím, že práve týmto spôsobom bude treba dať najavo postoj, tých, ktorým nie sú podobné veci ukradnuté. Môžeme si povedať, že je síce výhradne súkromným právom tejto spoločnosti, nakoľko facebook nie je štátnou spoločnosťou. Tento argument však už v jej dnešných rozmeroch neobstojí. Ak vás táto téma ďalej zaujíma, odporúčam video od Dana Vávru.

Týmto vyjadrujem podporu labelu Satanath records. Kašlať na facebook, ľudia sa dostali k dobrej hudbe aj kedykoľvek predtým!

s pozdravom šéfredaktor S.

 

Author: S.

Zakladateľ a šéfredaktor Besu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *