Wardruna po prvýkrát zavíta aj na Slovensko!

ZZmena dátumu koncertu na 29. august!

Pod palcom multinštrumentalistu, Einara Selvika, vznikol projekt, ktorý na scéne určite nie je neznámym pojmom. Jeho legendárna Wardruna sa 29. augusta 2020 zastaví konečne aj v Bratislave, kde sa poslucháči môžu tešiť na jedinečný výber z albumov Gap Var Ginnunga (2009), Yggdrasil (2013), Ragnarok (2016) a najnovší, o čosi viac akustickejší ako predošlé – Skald (2018).

Wardruna bola oficiálne založená v roku 2003 Einarom Selvikom, Lindy Fay Hellovou a Gaahlom. Avšak poslucháčov si najmä získali v roku 2009 albumom Gap var Ginnunga, ktorý bol prvou časťou ich plánovanej trilógie Runaljod.

Celá trilógia Runaljod je v podstate hudobným stvárnením 24 rún, ktoré sa často označujú ako starší futhark. Každá runa má svoju špecifickú charakteristiku, silu a atmosféru, ktorú sa snažili docieliť napríklad nahrávkami v prírode alebo hlavne pomocou poetických textov. Do svojej tvorby komponujú predovšetkým staré a historické nástroje, ako napríklad rámové bubny, tagelharpu, ústnu harfu, kozie rohy, lýry a ďalšie. Samozrejme, používajú aj netradičné formy znázornenie zvuku, ako sú stromy, skaly a voda.

Všetky tieto prvky sú starostlivo prepletené do bohatej hudobnej škály, ktorá ma neuveriteľnú melodickú hodnotu. Hoci ich hudba zdieľa vlastnosti so žánrami ako je folklór, alebo ambient, tie však nemôžu skutočne opísať ich jedinečný štýl. Je to skutočne potrebné zažiť.

Dátum: 05. 05. 2020

Miesto: Rafinery Gallery (Bratislava), 19:00 – 23:00

FB udalosť

PREDPREDAJ ZAČNE 11. 10. 2019 V SIETI PREDPREDAJ.SK!

Author: Devana

1 thought on “Wardruna po prvýkrát zavíta aj na Slovensko!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *