Nutii, Dies Lunae (4. 10. – 11. 10. 2021)

Ukrajinská pagan/black/folk metalová legenda Nokturnal Mortum oznámila nový album s názvom „До лунарної поезії“ anglicky „To Lunar Poetry“. Album bude postavený na starom materiáli dema Lunar Poetry (1996), pričom sľubujú ešte čosi viac. S novinkou kapela zverejnila ešte cover art pripravovaného a samozrejme nové logo.


Úplne čerstvou novinkou je návrat na scénu českej black metalovej zostavy Svardenvyrd. V roku 2005 vydali výborný debut s názvom Obyčej slunovratu, avšak na 15 rokov sa po nich zľahla zem. Práve dnes prichádzajú s druhým full albumom s názvom Scarred lands, ktorý sa podľa slov kapely venuje tragickým rokom 1942-1945 a ich obetiam, kedy v Európe prebiehali jedny z najhorších etnických konfliktov vôbec. Ochutnávku z novinky si môžete vypočuť na kapelovom bandcampe.

 


Kultová Negură Bunget vydáva v novembri nový album, ktorý je venovaný zosnulému bubeníkovi Gabrielovi „Negru“ Mafovi. Gabriel Mafa zomrel v marci roku 2017 na srdcový infarkt. Album tak nielen zavŕši existenciu kapely, ale aj koncept „Transylvánskej trilógie“, ktorý si predstavoval Negru. Labutia pieseň Negury ponesie názov Zău („Old God“) a vychádza 26. novembra pod vydavateľstvom Prophecy productions. Skladba k vypočutiu je dostupná na oficiálnom youtube kanáli vydavateľstva.

 


Fínska black metalová zostava Hautakammio (členovia Kalamankantaja a White Death) vydali v poradí tretí album s názvom Pimeyden kosketus. Vydanie má na starosti nemecký Purity Through Fire a ochutnávku si môžete vypočuť v priloženej skladbe.

 


 

Author: S.

Zakladateľ a šéfredaktor Besu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *