Nuntii, dies Solis (17. 8. – 23. 8. 2020)

Nuntii, dies Solis (17. 8. – 23. 8. 2020)

Kultová pagan/black/folk metalová kapela Temnozor ohlásila prípravu nového albumu, detaily jasné nie sú. Gorruth však naznačil, že po dlhých desiatich rokoch sa dočkáme konečne nového počinu. 

 


Švédska black metalová formácia Mörk Gryning prichádza s hnevom, vyobrazeným v skladbe „Fältherren“, ktorá je súčasťou pripravovaného albumu „Hinsides Vrede“. Dátum vydania je 23. októbra skrze Season of Mist

 


Prophecy production ohlásili na september vydanie nového albumu neofolkového zoskupenia Orplid s názvom „Deus Vult“. Ukážku albumu si môžete vypočuť na oficiálnom youtube kanále.

 


Návrat slovenského Pagan Spirit na scénu sprevádza nový album s názvom „The Record Of The Returning Race“. Ten zatiaľ vyšiel len v digitálnej verzii a nevedno či uzrie svetlo sveta aj fyzická podoba. Celý album si môžete pustiť na ich bandcampe!


Burnt Offering vám možno nebude nič hovoriť, ale tí čo sa hýbu v pagan/black metalovej scéne už nejaký ten čas isto registrovali kapelu Darkestrah z Kirgizska. Jej členovia však žijú v Nemecku a okrem toho majú projekt Burnt Offering, s ktorým vydali svoj prvý full album s názvom „Жатва“. Ten vyšiel pod ruským vydavateľstvom Cassus Belli Musica.


A na záver niečo aj z domácej scény. Začiatkom júla v Žiline uviedli Žiarislav a Bytosti nový album s názvom „Ožívajú“, ktorý si už môžete zakúpiť na stránke www.ved.sk

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *