Nuntii, dies Solis (21. – 28. 5. 2023)

Nedeľné novinky začíname správami z domácej československej scény, tak sa usaďte a čítajte.


Moravská kapela Pačess, ktorej žánrovú škatuľku len ťažko charakterizovať bude vydávať nový album s názvom Absolutno. Zaujímavosťou je, že na albume sa podieľala aj populárna speváčka Bára Básiková. Kapela zatiaľ odhalila len obal albumu. Po veľmi úspešnom Poupě, budeme očakávať rovnako kvalitný materiál. Vydavateľstvo Necroeucharist productions vydalo nový split album slovenskej death/black metalovej kapely Dominion of Suffering (rozhovor s kapelou). Materiál vychádza na kazetách a vypočuť a objednať si ho môžete na stránkach vydavateľstva.


Ruská folk metalová Arkona sa spolu s poľskou Báťuškou vydá v októbri na turné. Jednou zo zastávok bude aj stredoslovenské mesto Zvolen. Miesto koncertu má byť DK ZSR, kde zvyknú organizovať koncerty Pat a Mat slovenských promotérov z viackrát skrachovaných agentúr. Dvojica dobre známa svojimi prešľapmi s festivalom More Than Fest, či minuloročnou organizátorskou blamážou koncertu Helloween. Kúpu predpredajových vstupeniek by sme určite zvážili.


V júni vychádza dvojalbum Inevitebly Dark amerického depressive black metal projektu Xasthur u vydavateľstva Prophecy productions. Novú skladbu si môžete vypočuť nižšie. Predpredaj albumu na tomto odkaze.


Nemecký heavy metal The Night Eternal vydáva u Ván Records nový album, ktorý ponesie názov Fatale


26. května vyšla u amerického vydavatelství Willowtip Records druhá dlouhohrající deska experimentálního black metalového projektu Kostnatění s názvem Úpal. Album je dostupné v digitální podobě, na CD nebo ve třech různých variantách na 12″ LP. 


26. května rovněž u Nuclear Blast vyšla novinka War Against All od legendárních Norů Immortal


 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *