Nuntii, dies Solis (26. 2. – 3. 3. 2024)

Výborná správa prichádza z tábora Kirgizov Darkestrah. Po dlhých ôsmych rokoch vydávajú nový full album s názvom Nomad. Epický black metal so šamanskými prvkami vyjde na konci marca u francúzskeho vydavateľstva Osmose Productions


Black/death metalová kapela z Pensylvánie Crucifier ohlásila vydanie nového albumu Led Astray. Vydaný bude 12. apríla u vydavateľstva Iron BoneHead Productions, do tej doby si však môžete na naladenie vypočuť nový singel z tohto albumu Smite…


Famine so svojím Peste Noire vydal nový EP album Livre II – Dieppe, ktorý pozostáva z 2 skladieb Morbus sancti Viti a Dieppe. Album je dlhý skoro 30 minút a vyšiel u vydavateľstva La mesnie Herlequin.


Francúzsky jednočlenný epic black metalový projekt Belore vydá 5. apríla svoj tretí album celej dĺžky s názvom Eastern Tales u nemeckého vydavatestva Northern silence Productions. Belore je charakteristický najmä stredovekým fantasy prostredím, do ktorého vkladá svoju hudbu.


Poľské vydavateľstvo Werewolf promotion vydalo nové EP zabehnutej bieloruskej black metalovej kapely Zaklon. EP s názvom Marna má 25 minút a je dostupné na YouTube labelu.


Beyrevra je nemecký melodický black/death metal a na konci februára vydali svoj debutový album s názvom Echoes: Vanished Lore of Fire. O vydanie sa postaral nemecký label Trollzorn.


Írsky death metalisti Vircolac vydali po piatich rokoch u Sepulchral records svoj druhý album Veneration.


Poľská progressive black/doom metalový zostava Kalt Vindur vydala oficiálne video ku skladbe Mist Over Cergova z nového albumu Magna Mater.


Vydavateľstvo Sol Noctis, od ktorého sme nedávno recenzovali slovenské vydanie H. P. Lovecrafta, vydalo už druhé vydanie knihy Magie v teorii a praxi od svetoznámeho okultistu Aleistera Crowleyho (1875-1947). Meno Crowleyho a jeho okultné učenie rezonovalo a rezonuje v metalovej subkultúre do dnešných dní.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *