Nuntii, dies Solis (25 .9. – 1. 10. 2023)

Pred niekoľkými dňami prišla smutná správa o smrti speváka pagan/black/folk metalovej kapely Temnozor. Rodoslav, ktorého mnohí poznali aj z jeho neofolkovej kapely Krynica skonal na rakovinu. Nech odpočíva v pokoji s predkami.


Ako prvú novinku vám predstavíme album Polar Veil z dielne fínskej kapely Hexvessel. Album bol vydaný pod záštitou domáceho labelu Svart Records


Na novo vydaný album upozorňuje taktiež aj švédsky interpret Erik Gärdefors so svojím projektom Grift. Je najnovší album nesie názov Dolt Land a bol vydaný skrze vydavateľstvo Nordvis


V tomto prípade ide o niečo staršiu „novinku“, ale predsa stojí za zmienku. Neo-folková kapela Osi And The Jupiter v spolupráci s umelcom známym pod pseudonymom King Dude vydali cover na gospelovú pieseň Ain’t No Graves (inšpirovali sa hlavne verziou Johnnyho Casha). Skladbu si môžete vypočuť na platforme Spotify. 


Bratislavská skupina Aeon Winds sa posledné týždne zviditeľnuje pomerne často. Talianské vydavateľstvo Avantgarde Music ohlásilo pred pár dňami vydanie tretieho albumu tejto domácej stálice. Nový album ponesie názov Night Sky Illuminations a dočkáme sa ho 24 .11. Promo singel a predpredaj očakávajte už čoskoro 2. 10. Bližšie informácie na stránkach tu.


Portugalský velikáni Morbid Death vydali v sobotu 30. septembra nový videoklip ku singlu Survive


Fínska black metalová zostava Nôidva, oznámila vydanie druhého albumu pod názvom Lappish Shatanism. O vydanie sa postará nemecký label Purity Through Fire 27. 10. 


Relatívne mladá kapela, fungujúca od roku 2017, Karras z francúzska vydala 29.septembra druhý štúdiový album We Poison Their Young. Album a merch si môžete predobjednať tu.


Našou poslednou novinkou bude ohlásené vydanie slovenského black metalového projektu Klifot. O vydanie EP Noc Tmavého Ducha (2020) sa postará slovenské vydavateľstvo Necroeucharist Productions. Vinyl bude limitovaný na 100ks. Posledné mesiace má toto vydavateľstvo na svedomí viacero zaujímavých titulov. Či už ide o MC vydanie albumu Aeons in Sodom (2016) od nórskych legiend Urgehal či vydanie dema Antiversum alebo kompilácie českých black metalistov Triumph, Genus


Na koniec vám klasicky pripomíname zaujímavé akcie ktoré sa konajú nasledovný týždeň. 

  • 6.10.2023(piatok) bude v Prahe Ultima Ratio Fest, kde bude skvelá zostava kapiel Paradise Lost, Primordial, Omnium Gatherum a Harakiri For The Sky. A v Brne sa uskutoční klubový festival BATCH, kde vystúpia Dawn ray’d a Iskandr.
  • 7.10.2023(sobota) sa v Bratislavskej Fuge uskutoční koncert našich domácich kapiel Beton, Radiation a Wargame

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *