Nuntii, dies Solis (25. 3. – 31. 3. 2024)

Rotting Christ vypustil lyrics video ku skladbe Saoirse z chystaného albumu Pro Xristou, ktorý vyjde 24. mája u Season of Mist. O video sa postaral známy rumunský umelec Costin Chioreanu. Pieseň Saoirse je venovaná všetkým moderným pohanským spoločenstvám a komunitám, ktorá sa snažia uchovať prastarú múdrosť.


Po 17tich rokoch vstáva z popola francúzsky kultový projekt Mütiilation, za ktorým stojí známa postava francúzskej blackmetalovej scény Meyhna’ch. Nový album s príznačným názvom Black Metal Cult vyšiel u vydavateľstva Osmose Productions a je komplet dostupný na ich YouTube.


Progressive black/death metal SYK z Talianska vydal dva single z nadchádzajúceho albumu eartHFlesh. Prvý singel nesie rovnaký názov ako samotný album a druhý The Cross (kríž) predstavuje symbol transformácie pre hudobnú tvorbu a otvorenie novej éry pre kapelu. Album bude vydaný 10. mája u vydavateľstva Season of Mist.


Ukrajinský „one-woman“ projekt Ieschure predstavil prvú skladbu z nového albumu When the Darkness Comes, ktorý vyjde začiatkom júna u francúzskeho vydavateľstva Those Opposed Records.


Kanadský folk/black metal SIG : AR : TYR bude po dlhých ôsmych rokoch vydávať nový, v poradí piaty, dlhohrajúci album. Novinka nesie názov Citadel of Stars a o vydanie sa postará Hammerheart records.


Experimentálny hudobník a spevák  z Južnej Afriky Charles East hrajúci piano doom vydáva album I Am Your Consequence v spolupráci s vydavateľstvom Brucia Records


Avant-garde black/death metal Imperial Triumphant z New Yorku vydajú 3. mája novú remastered verziu albumu The Vile Luxury z roku 2018 u Century Media Records. Z Vile Luxury (Redux 1924) boli zverejnené dva single Swarming Opulence (Redux 1924) a Cosmopolis (Redux 1924).


Industriálny blackmetalový projekt z Kostariky DUSK vydá 30. mája svoj piaty album celej dĺžky s názvom Industrie. Na predstavenie albumu si môžete vypočuť prvý vydaný singel Industrie II.


Český dvojčlenný, blackmetalový projekt Oči Vlka fungujúci už od roku 2018 vydá 6. apríla svoj rovnomenný EP album vo forme kaziet v limitovanom množstve 55 kusov. Dostupné cez bandcamp kapely.


Progressive blackmetalový projekt Obsidian Sun vydal debutové EP s názvom Burning Obsidian Sun u vydavateľstva Edged Circle Productions. Tento projekt je zložený z členov z Kolumbie a Holandska, pričom je vedľajším projektom frontmanky Obscury z Asagraum


Deathmetalová kapela zo Švédska Altar of Obedience a ich tretí album Barbaric, ktorý obsahuje desať skladieb.


Fínsky folk blackmetalový projekt Korpituli oznámil vydanie tretieho full albumu, ktorý ponesie názov Pohjola. Na YouTube bola predstavená prvá skladba Soittajapaimen.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *