Nuntii, dies Solis (4. 2. – 11. 2. 2024)

Nórska progressive black metalová stálica Borknagar bude po piatich rokoch vydávať nový album s názvom Fall. Ten vyjde už 23. februára u Century Media Records a ukážku si môžete vypočuť tu.


Pôvodne litovský one-man projekt Romuvos, ktorý sa v roku 2019 rozrástol na plnohodnotnú kapelu vydal 9. februára nový album s názvom Spirits. Štvrtý album za desať rokov existencie kapely sa tentokrát postaralo vydavateľstvo Hammerheart records.


Známa progressive/folk metalová kapela Týr z Faerských ostrovov oznámila nový album, ktorý vyjde na jar tohto roka a bude sa volať Battle Ballads. Z albumu je zatiaľ dostupná skladba s názvom Axes, ku ktorej vyšiel aj klip.


Dlhých 7 rokov uplynulo od posledného albumu francúzskych black metalistov Merrimack. Tento týždeň však oznámili, že nadchádzajúci album s názvom Of Grace and Gravity vyjde začiatkom marca prostredníctvom vydavateľstva Season of Mist. (


Poľsko taliansky black/folk metalový projekt s názvom Ydolothytum vydal debutový album s názvom Conjuring the Primaevil Creatures. Vokály má v tejto kapele na starosti dobre známy Wened Wilk Sławibor, ktorý stojí za desiatkami rôznych projektov v poľskej scéne. Album vyšiel u vydavateľdstva Crush The Desert.


5. februára uzrel temnotu sveta debutový album slovenského black/punk-u Otras. Album pomenovaný Čas karhat vyšiel u nemeckého vydavateľstva Into The Endless Chaos Records. Album si môžete pustiť na bandcampe kapely. Demáču z roku 2021 sa venoval redaktor Blutkrieg v demokútiku tu.


Českí melodic/death/thrash metalisti InnerSphere vydali nový singel s názvom Redemption z pripravovaného albumu In The Shadow of The Sun.

 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *