Po viac ako roku prichádza Wardruna s ďalším albumom

WARDRUNA ohlasuje ďalší, v poradí už 5. album Kvitravn (Biely Havran). Album bude vydaný 5. júna 2020 a prvú pieseň môžeme očakávať 21. februára.

Po intenzívnom období v štúdiu Kvitravn hudobne pokračuje tam, kde trilógia Runaljod skončila, ale so zreteľným vývojom. Album obsahuje široký výber tradičných aj historických nástrojov ako napríklad rôzne druhy lýr a hárf, kozie rohy a flauty. Rekord tiež uvádza hosťujúce vystúpenia malej skupiny tradičných prominentných spevákov, na čele s Kirstenom Bråtenom Bergom, jedným z najdôležitejších interpretov nórskych tradičných piesní. Kvitravn bude obsahovať jedenásť piesní a bude približovať severskú mágiu, duchovné zvieratá, temnotu, prírodu a animizmus, múdrosť a významy určitých mýtov, rôznych nórskych duchovných konceptov a vzťahu medzi mudrcom a piesňami.

Einar Selvik k albumu dodal: ,,Recitovať a kopírovať minulosť nie je príliš ťažké, ale pochopiť a integrovať starodávne myšlienky, nástroje a metódy so skutočným účelom do modernej doby, je skutočne náročné a práve to zostáva naším hlavným cieľom v našej tvorbe. Album nesie variant môjho vlastného totemického mena, má v tejto súvislosti so mnou málo spoločného, ​​ale skôr odkazuje na symboliku a legendy posvätných bielych zvierat, ktoré sa nachádzajú v škandinávskych a iných kultúrach po celom svete. Stvorenia, či už havran, had, medveď, los, sob, slon alebo lev – sú v animistických tradíciách vnímané ako prorockí, božskí poslovia a ochrancovia, ktorí predstavujú obnovu, čistotu a most medzi svetmi.“

Author: Devana

1 thought on “Po viac ako roku prichádza Wardruna s ďalším albumom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *