Rozhovor s Verminitarom (Spectral Corruption, Abyssal Necrophony) (2024)

Zdravím ťa Verminitar. Na stránkach Besu sme spomínali tvoju tvorbu už niekoľkokrát, nakoľko však na internete veľa dostupných informácií nie je, vieš nám prosím predstaviť svoje projekty?

Zdravím, čo sa týka mojich projektov, sú momentálne 4 a to pretože sú všetky rozdielne, podľa toho čo som chcel v ten moment nahrať. Začal som so Spheral Void – Underground Raw Black Metal, potom Cryptic Vampire – DSBM, následne Spectral Corruption ktorý začal tiež ako Raw Black Metal, ale v trochu inej zvukovej forme, ale aj zároveň ako tradičný Black Metal. Môj posledný projekt Abyssal Necrophony, bol najviac rozdielny od všetkých, pretože kombinuje Black Metal a prvky klasicizmu. 

 

Asi najznámejšia z tvojich skupín je Spectral Corruption. Na konte máš zatiaľ dva albumy a jedno promo, vydané za celkom krátky čas. Ako u teba prebieha proces tvorenia hudby?

Môj proces začína vždy gitarou, vymyslím určitú konštrukciu, a následne nahrávam bicie, potom vocals a basa. Pri všetkom experimentujem.

 

Podľa dostupných zdrojov riešiš celú hudbu sám. Neplánuješ nabrať ďalších členov a vytvoriť regulárnu skupinu, či ti plne vyhovuje tento spôsob fungovania?

Je to už niekoľko rokov spätne ešte pred prvým projektom, kedy som mal víziu pre čisto sólo projekt, a toho sa držím. Nemal by som problém byť aj v projekte s viacerými členmi, ale čo sa týka mojich projektov, tie chcem čisto sólo.

 

Posledný album Requiem vyšlo pod hlavičkou Signal Rex? Ako sa dostane začínajúca skupina k vydaniu v pomerne známom portugalskom vydavateľstve? Aké boli zatiaľ ohlasy na tvoje albumy?

Najprv som rozposlal svoje demo do labelu, nepamätám si ktorý presne to bol, od ktorého som dostal odpoveď že už nenaberajú nové projekty, tak na druhý pokus Signal Rex, s prekvapivou odpoveďou do hodiny nabral Spectral Corruption medzi svoje vydavateľské projekty.

 

Keď počúvam album Requiem napadajú ma skupiny podobného razenia ako Satanic Warmaster prípadne Lamp of Murmuur. Nakoniec cover od poslednej spomínanej skupiny sa objavil aj na tvojom druhom albume. Aké skupiny ťa ovplyvnili v tvojich začiatkoch? Prečo práve tento žáner?

Áno, obidva projekty aktívne počúvam a sú z jedných z mnohých ktoré ma inšpirovali, ďalšie ktoré ma inšpirovali boli Obskuritatem, Mons Veneris, Trhä a mnoho ďalších. Dôvod bol že Black Metal som počúval najčastejšie.

 

Sú domáce skupiny/nahrávky ktoré si počúval vo svojich začiatkoch? Sleduješ domácu scénu?

Nesledujem priamo domácu scénu, ak ma zaujme projekt, môže byť slovenský, americký alebo kľudne aj japonský. Čo sa týka čisto slovenských, počúval som projekty ktoré som našiel na YT No Gleaming Light, Mao Da Gloria alebo Transmissions from the dark.

 

Popri Spectral Corruption stojíš aj za projektom Cryptic Vampire, ktorý sme spomínali v našom článku o DSBM na Slovensku. Slávne časy DSBM sa už pominuli a tak sa natíska otázka čím ťa táto vetva black metalu zaujala? Dá sa priniesť nie len v DSBM, ale všeobecne v black metale ešte niečo nové?

DSBM bol jeden z podžánrov Black Metalu ktoré ma zaujali, a aj priamo z domácej scény Einsamtod aj Et Cetera, kopu ďalších zahraničných ako Hypothermia, tak som chcel vytvoriť aj taký projekt.

Priniesť v 2024 niečo nové je dosť náročné keďže existuje obrovské množstvo už aj experimentálnych projektov, ja som chcel priniesť niečo nové s projektom Abyssal Necrophony, ktorý je ako som spomínal kombinácia Black Metal / Classical Music a je to projekt a žáner ktorý by som chcel rozšíriť v budúcnosti.

 

Aké máš plány do budúcnosti so Spectral Corruption pracuje sa na niečom novom?

Spectral Corruption, ako aj všetky moje projekty, je aktívny projekt, na ktorom stále pracujem, momentálne nevytváram nový album, čiže neviem povedať pod ktorým projektom vydám najbližší album.

 

V Abyssal Necrophony předvádíš black metal na opravdu vysoké technické úrovni. Co tě vůbec dovedlo k propojení neoklasické techničnosti a silné melodiky s ve své podstatě primitivním žánrem jako je black? Ať už na domácí, ale i světové scéně jde o poměrně ojedinělý jev.

Tento projekt bol kombinácia vytvoriť niečo nové, a zároveň prepojiť žánre ktoré si rád vypočujem, Black Metal počúvam najčastejšie, ale taktiež mám rád Technical Death Metal, alebo aj Neoclassicism, a tak vznikol Abyssal Necrophony. Áno, ako spomínaš technickú úroveň, tento album bol zatiaľ najťažším z hľadiska náročnosti pre vytvorenie a nahranie albumu, čo skoro viedol k dôvodu že som ho nedokončil, ale nakoniec som ho dokončil a vydal.

 

Debut Abyssal Necrophony jsem na našem webu recenzoval a zajímalo by mě tak, zda s tímto projektem máš další plány nebo šlo jen o jednorázovou záležitost.

S Abyssal Necrophony by som určite rád spravil aj ďalšie albumy. Avšak sám neviem, ako bude znieť a kedy bude vydaný.

 

Liší se nějak výrazně tvůj přístup ke tvorbě napříč jednotlivými projekty?

Nie, vždy experimentujem, a to čo v danom momente chcem vytvoriť tak vytvorím. Čo sa týka nahrávania, ako som spomínal vyššie, vždy začínam gitarou, potom bicie, potom vocals, a na konci pridám basu/synth.

 

Každý z tvých projektů silně tíhne k raw blacku. Žádný z nich nemá sociální sítě ani nejsou k nalezení na Spotify. Myslíš, že obskurnost a určitá vzpoura proti modernitě je stále nezbytnou součástí black metalu, nebo už jde o přežitek náležející 90. letům?

Myslím že hlavne Raw Black Metal je dosť vzpura proti Spotify a modernite áno. Je to žáner ktorý znie najlepšie na kazetách, záleží aj od samotného projektu a jeho zvuku. Nesúhlasím ale s názorom Fenriza, že Black Metal musí byť jednoduchý/primitívny. Myslím si že Black Metal môže byť technický ako aj Death Metal aj keď originálne vznikol ako „Anti Death Metal“ pre jeho kreativitu.

 

Podělíš se o posledních 5 desek, co jsi v poslední době poslouchal?

Áno, myslím že to boli tieto:
1. TrhäAvëlajntë£ Hinnem Nihre
2. 13th MoonAbhorrence Of Light
3. VothanaKhông Bao Giờ Nộp Never To Submit
4. VothanaBiệt động quân – Commando
5. NecrophagistEpitaph

 

Ďakujeme za tvoj čas, posledné slová patria tebe.

Ďakujem aj ja za podporu, a za interview.

Author: Blutkrieg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *