Lubo Skald
Posted in Rozhovory

Rozhovor – Lubo Skald (2021)

Rozhovor se slovenským zástupcem žánru nordic folk, Ľubormírem Haršánym, tvořícím rustikální hudbu inspirovanou skaldickou kulturou středověkého severu v rámci svého sólového projektu Lubo Skald.

CELÝ ČLÁNOK >> Rozhovor – Lubo Skald (2021)
Posted in Rozhovory

Ďyvina – Rozhovor (2021)

Ďyvina je ostravskou neofolkovou kapelou založenou Vítem „Vitusem“ Přibylou, jedním z bývalých členů folk metalových Pilgrim. Právě on se uvolil odpovídat na otázky ohledně Ďyviny a její budoucnosti, medžuslovjanštiny, hudby obecně nebo třeba historického reenactmentu a pohanství.

CELÝ ČLÁNOK >> Ďyvina – Rozhovor (2021)
Posted in Rozhovory

Rozhovor – Dominion of Suffering

Dominion of Suffering patrí k čerstvým menám domácej scény, i keď v ňom pôsobia ostrieľaní hudobníci. To, ako táto skupina vznikla, ako sa rodil najnovší album, či ako funguje spojenie slovenských a švajčiarskych hudobníkov poodhalil Neptun.

CELÝ ČLÁNOK >> Rozhovor – Dominion of Suffering
Posted in Remeslo Rozhovory Turistika a putovanie

Rozhovor – Dragovid / Tajomné Karpaty (14. 5. 2020)

Na východnom Slovensku existuje projekt turistiky na koni, ktorý sa volá Tajomné Karpaty. Ešte ste o ňom nepočuli? Tak vás teda pozývam na rozhovor s jedným z jeho zakladateľov.

CELÝ ČLÁNOK >> Rozhovor – Dragovid / Tajomné Karpaty (14. 5. 2020)
Posted in Remeslo Rozhovory

Rozhovor – Lukáš Jurčo (6. 5. 2020)

Lukáš Jurčo sa venuje výrobe kožuchov a o tomto starom remesle napísal aj knihu. To však nie je všetko! O hudbe, ľudovej kultúre, tradícii či krčme si môžete prečítať v našom priateľskom rozhovore.

CELÝ ČLÁNOK >> Rozhovor – Lukáš Jurčo (6. 5. 2020)
Posted in Rozhovory

Rozhovor – Toreva (16. 4. 2020)

Po vydaní dema „Skryté brány do neznámych svetov…“ sa P.L. z Torevy obrátil na kresťanstvo. Ako dnes vidí svet a prečo sa rozhodol vrátiť na black metalovú scénu si prečítajte v neobvyklom rozhovore.

CELÝ ČLÁNOK >> Rozhovor – Toreva (16. 4. 2020)
Posted in Rozhovory

Rozhovor – Stworz (23. 3. 2020)

Slovenský preklad veľmi zaujímavého rozhovoru s poľským pagan/black metalovým projektom Stworz, ktorý sme uverejnili v anglickom a poľskom jazyku prednedávnom.

CELÝ ČLÁNOK >> Rozhovor – Stworz (23. 3. 2020)
Posted in Rozhovory

Rozhovor – Arjan Peeks (22. 1. 2019)

Rozhovor s jednou z vůdčích osobností současné black metalové scény v Holandsku. Arjan Peeks stojí za projekty jako Heimdalls Wacht, Uuntar nebo Cultus a je také zakladatelem labelu Heidens Hart.

CELÝ ČLÁNOK >> Rozhovor – Arjan Peeks (22. 1. 2019)
Posted in Rozhovory

Interview – Arjan Peeks (22. 1. 2019)

Interview with one of the main figures of Holland black metal scene. Arjan Peeks is creative mind behind or is part of Uuntar, Heimdalls Wacht or Cultus and he’s also founder of great label Heidens Hart.

CELÝ ČLÁNOK >> Interview – Arjan Peeks (22. 1. 2019)
Stworz
Posted in Rozhovory

Interview – Stworz (23. 3. 2020) – PL

Ucieszyłem się, gdy Wojsław ze Stworz zgodził się udzielić tego wywiadu, dzięki czemu mogliśmy przybliżyć czytelnikom ten interesujący projekt z Polski.

CELÝ ČLÁNOK >> Interview – Stworz (23. 3. 2020) – PL