Uctili sme si pamiatku Vlkana a Wolkogniva (fotoreportáž)

Uplynulú sobotu sa v breznianskom Dart klube uskutočnila spomienková akcia spojená s oslavou dožiniek. Ide o výročnú akciu, ktorá sa koná na počesť nášho zosnulého priateľa Mateja Králika (Vlkana), pričom tento rok bola venovaná aj ďalšej významnej osobnosti domáceho undergroundu, Samuelovi Čárskemu (Wolkognivovi). Okrem hudobnej časti, kde sa predstavili kapely Krajiny Hmly, Solipsism a Berstuk šéfredaktor Besu – S. predniesol niekoľko slov k pamiatke našich kamarátov a tiež približne polhodinovú prednášku o Predstavách o posmrtnom živote u Slovanov. Ďalej si môžete pozrieť akciu objektívom našej fotografky DMNVS, spolu s krátkym komentárom.

Prvou kapelou boli mladíci Berstuk, o ktorých sme písali tu. Berstuk sú mladá kapela, ktorá ešte hľadá svoje miesto na scéne, či už v rámci tvorby alebo svojho zjavu. Dmnvs odporúča ešte popracovať na vizuálnom prevedení.

Ďalšou kapelou večera bola pagan/black metalová stálica Krajiny Hmly, ktorým minulý rok vyšiel v poradí tretí full album (recenzia tu). Bol to posledný koncert gitaristu Felgora s kapelou a v budúcnosti budeme zvedaví na jeho náhradu. V zostave sa tiež predstavil nový basgitarista.

Ako posledná kapela sa predstavili Solipsism, ktorí v minulosti mali „základňu“ práve v Brezne, aj keď dnes sú už banskobystrická kapela. V zostave už nejakú dobu pôsobí nový gitarista, ktorý bol príhodným terčom objektívu. Veď posúďte sami.

Večer to bol výborný, spomínali sme, pili sme, veselili, tak ako naši predkovia pri hroboch svojich zomrelých. Treba tiež poznamenať, že Kešov sídliskový pivovar sa postaral o nenormálne vynikajúcu IPU 14 a Porenut o solídny zvuk. Ďakujeme, že ste prišli! Celú fotogalériu si môžete prezrieť tu.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *