Nuntii, dies Solis (4. 9. – 10. 9. 2023)

Poľský avantgarde black metal Rivers Like Veins v sobotu 9. septembra vydal nový singel Pokryte Popiołem Krawędzie Czasu z nadchádzajúceho albumu Architektura Przemijania.


Dlhoočakávaný nový album Crepuscule Natura od kapely Uada je konečne vonku. Album je dostupný na všetkých digitálnych platformách a stránke vydavateľstva Eisenwald. Objednávať, streamovať a ukladať môžete tu.


Kapela Lacrau z Portugalska kombinujúca depressive black a doom metal prináša druhý singel z nového Albumu. Album Axioma Bude vydaný v celej dĺžke – 6 skladieb,  22. Septembra u vydavateľstva Monumental Rex a je dostupný na predobjednanie. Nový singel nesie názov Queda a vykresľuje priebeh škandinávskeho rituálu obety “starích a nepotrebních” z pohľadu obete. Prvý singel Declínio nájdete tu.


Grécky industrial ambient projekt Shibalba vydal 14. júla album Dreams are Our World Of Experience pod vydavateľstvom Cyclic Law. Album je dostupný na YouTube a Bandcampe.


Fínsky black metalový projekt Night Shall Drape Us pozostávajúci z členov z kapiel Behexen a Horna oznamuje vydanie debutového albumu Lunatic Choir u vydavateľstva Season of Mist. Vydanie je predpokladané na jar 2024.

 


Nový album vydáva aj holandské trio Laster. Charakteristický svojou experimentálnou hudbou kombinujúcou extrémny metal s elementmi indie a jazzu, ktorú je veľmi ťažké zaškatuľkovať do jedného žánru. Nový album Andermans minje bude vydaný 13. októbra u vydavateľstva Prophecy Productions. Z albumu boli vydané až 3 single: rovnomenný singel Andermans minje, Kunstlicht ,ku ktorému vyšiel aj videoklip a najnovší Afgelopen tijd. Album si pomôžete predobjednať tu.


Jedna z prvých black metalových kapiel z USA, Profanatica z New Yorku vydá po štyroch rokoch nový album Crux Simplex. Vydanie bude 22 septembra u vydavateľstva Season of Mist. Predobjenávať môžete cez stránku vydavateľstva alebo Bandcamp kapely.


Kapela Mystical Fullmoon z Talianska hrajúca black metal s industriál prvkami vydala 4. septembra nový album Hermits amidst the marvels of darkness u vydavateľstva Zazen Sounds.


Tento týždeň sa konajú dva koncerty ktoré sú súčasťou mini touru kapiel Dymna Lotva, Solipsism a Guyod 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *