Grai / Anabioz / Achsar (20. 08. 2019, Randal club)

Koncom augusta zmetie bratislavský Randal klub poriadna folková metelica. Na jej čele bude stáť ruské komando GRAI, ktorí sú na scéne od roku 2005. Ich tvorba je zameraná najmä na gitarové prvky, extrémne vokály prelínajúce sa so ženskými a to všetko hrá v symfónii s variáciou hudobných nástrojov. Za tie roky, čo sú na scéne, stihli vydať 4 albumy, ktoré dokázali obhájiť na množstve festivalov po Rusku a celej Európe. Na tejto zastávke v našich končinách sa zamerajú na predstavenie albumu Ashes z roku 2017, no chýbať nebude ani čo to zo staršej tvorby. 

Ďalšia predstavovaná kapela ANABIOZ pochádza taktiež z Ruska. Ich začiatky sa datujú od roku 2006 odkedy vydali už 3 albumy. Pohybujú sa najmä v speed, groove a melodic sfére, v ktorej nechýbajú keltské a hlavne ani slovanské folkové prvky. V ich tvorbe sa nachádza priam až nadbytok husľových melódií, ktoré sú v súhre s rytmickosťou, poriadnym growlingom a čistými ženskými vokálmi. 

 

Ako poslední zapečatia tento folkový večer našinci ACHSAR, pochádzajúci z Levíc. Tí sa dostali najmä do povedomia vďaka svojej spolupráci s Tuomasom, huslistom Korpiklaani. Poslucháčov si zaručene získali prespievanou verziou Pivo, Pivo, ktorú si mohli naživo vypočuť 14. marca na Wayfarers & Warrior Tour.

Vstup: predpredaj 10€ (na mieste 15) 

FB udalosť

Author: Devana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *