Nuntii, dies Solis (1. 4. – 7. 4. 2024)

Nový black/thrashmetalový zjav na slovenskej scéne pod názvom Sunstrike (jeden z prvých živákov sme mohli vidieť tu), vydáva promo EP, ktorou je skladba V Posvätnom Tichu.


Po 3 letech přichází s novým materiálem Wardruna. 5. 4. vydala videoklip k písni Hertan, která je ochutnávkou z připravovaného alba, jehož název ani datum vydání zatím neznáme.


Po siedmych rokoch sa na scénu vracia nórska symphonic blackmetalová stálica Limbonic Art. Nový album nesie názov Opus Daemoniacal a vyjde v druhej polovici júna u gréckeho vydavateľstva Kyrck Productions and Armor.


Roman Saenko známy z charkovských blackmetalových opusov Hate Forest a Drudkh vydáva so svojim projektom Windswept nový album s názvom Der Eine, Wahre König. Novinka vyjde 31. mája u fínskeho vydavateľstva Primitive Reaction a zatiaľ je k vypočutiu dostupný singel Jedes Todes Lohn. Hosťujúce vokály pre túto skladbu naspieval spevák doommetalových The Ruins of Beverast.


Íri Primordial vydali nové video ku skladbe Death Holy Death z minuloročného albumu How It Ends.


Kultová grécka pagan/blackmetalová zostava Kawir oznámila vydanie nového albumu Kydoimos v druhej polovici apríla. V poradí deviaty dlhohrajúci album týchto veteránov vyjde u vydavateľstva Soulseller records.


Z mlčania sa prebudil aj ukrajinský projekt Dross Delnoch, ktorý vypustil novú skladbu Чорний степ, Червоне небо (Black Steppe, Red Sky).


5. 4. vydali novou skladbu Sister Silence, Brother Sleep američané Akhlys. Skladba láká na nové album, které vyjde 5. 7. pod názvem House of the Black Geminus u známého vydavatelství Debemur Morti Productions


Matadoři holandské scény The Monolith Deathcult vydali 5. 4. novinku The Demon Who Makes Trophies of Men

Author: Bes Webzine