Nuntii, dies Solis (15. 4. – 21. 4. 2024)

Poznáte švédsku black/thrashmetalovú kultovku Nifelheim? Jej líder Per „Hellbutcher“ Gustavsson založil v roku 2022 eponymnú kapelu Hellbutcher, ktorá je stelesnením prvej blackmetalovej vlny. 31. mája im vychádza debutový album s názvom… Hellbutcher u amerického vydavateľstva Metal Blade Records.


Moravská kapela Pačess vypustila do sveta novú skladbu s názvom Vlk mezi vrbami. Od posledného albumu Absolutno (2023) spieva v kapele Bára Básiková a je tomu tak aj na novom albume Katechismus, ktorý vyjde 1. mája.


Vydavateľstvo Immortal Frost Productions predstavuje nový album francúzskych blackmetalistov Ende. Novinka nesie názov L’aube des anathèmes a jej vydanie je naplánované na 28. júna. Prostredníctvom YouTube kanála vydavateľstva si môžete vypočuť prvú skladbu z pripravovaného albumu.


Blackmetalová kapela Septuagint z Grécka vydáva svoj debutový album Acosmic Conflagration (2024) v Odium Records.


Lyrics video k najnovšiemu singlu My Dying Bride Her Dominion z ich nového albumu A Mortal Binding, ktorý bol vydaný 19. apríla 2024 prostredníctvom Nuclear Blast.


Poľská skupina Death Like Mass zložená z členov Cultes des Ghoules a Lvcifyre predstavila skladbu k nadchádzajúcemu debutovému albumu The Lord of Flies, ktorý víde tento rok pod krídlami Terratur Possessions.

U Terratur Possesion ešte ostávame, pretože 19. apríla vyšiel v spolupráci s Ván Records nový album fínskych blackmetalistov Bythos. Druhý album v poradí nesie názov Chthonic Gates Unveiled a môžete si ho celý vypočuť na YouTube kanále Black Metal Promotion.


Fín pod prezývkou Elemental, ktorého fanúšikovia black metalu môžu poznať z kapiel ako Circle of Ouroborus, Vordr alebo Kêres založil pred ôsmymi rokmi rovnomenný projekt Elemental. Momentálne vyšiel jeho debutový album Nightburn na LP u vydavateľstva Black Omen. Prvú stranu LP si môžete vypočuť na tomto odkaze.


Nedávno sme hlásili, že sa pripravuje nový album poľských blackmetalistov Blaze Of Perdition. Novinka Upharsin pod hlavičkou Metal Blade Records je už aktuálne vonka a celá dostupná k vypočutiu.


18. dubna ve 20:00 bylo po dlouhých 6 letech odhaleno dlouho střežené veřejné tajemství herního světa. Čeští vývojáři Warhorse konečne odhalili pokračování milovaného středověkého RPG Kingdom Come: Deliverance. Dočkáme se ho do konce tohoto roku. Zatím se můžete podívat na oznámení v plné jeho délce níže.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *