Nuntii, dies Solis (18. – 24. 5. 2020)

Slovenské vydavateľstvo Hexencave prichádza hneď s troma novinkami. Po šiestich rokoch vychádza nový album od Kult Ofenzívy s názvom Tak jsem Ji přizval k sobě na MC formáte. Ukážka je dostupná na na soundcloud.

Ďalším vydaním v poradí je full album death/black metalového zoskupenia z domácej scény (s podporou švajčiarskych kolegov) Dominion Of Suffering The Birth of Hateful Existence rovnako na kazete. Aby ste nekupovali mačku vo vreci, album si môžete pustiť na bandcampe.

Poslednou novinkou z dielne Hexencave je znovuvydanie albumu Frostbitten Pain od španielskeho one-man projektu Elffor. LP pod Hexencave vychádza po desiatich rokoch od pôvodného vydania albumu.


Árstíðir Lífsins po nedávném splitu s Carpe Noctem vydavali nové album, které je pokračováním minuloročního Saga á tveim tungum I nazvané Saga á tveim tungum II: Eigi fjǫll né firðir a přináší nám přes hodinu monumentálního black metalu založeného na staroseverské literatuře. Od 22. května k dispozici u na bandcampu kapely a později během května/začátkem června na fyzických formátech u Ván Records.


V pátek vyšlo také nové EP dánských Wulfaz – projektu, který se zabývá runovými kameny a staroseverskou poezií (doporučujeme rozhovor s bubeníkem kapely Simonem Nyygardem, zabývajícím se těmito tématy i na odborné úrovni). Sotes runer je k dispozici od 22. května v kazetovém formátu u TONEwood Music.


Dobre známy švédsky hudobník Graav zo spolokov Armagedda, Ehlder, Lönndom, ohlásil nový album svojho projektu LIK. Novinka vyjde po deviatich rokoch a bude niesť názov Avgrundspoetens Flamma


Litovská pagan/folk metalová zostava Romuvos vypustila novú skladbu Saule 1236 z pripravovaného albumu The Baltic Crusade, ktorý vjde pod litovským vydavateľstvom Dangus.


Mierne oneskorene, ale radi by sme tiež pripomenuli marcové vydanie od litovského vydavateľstva Dangus, ktorým je nový album Tolumėla od litovskej hudobníčky Virginija Pievos. Hudobne sa multiinštrumentalistka Virginija pohybuje v medziach folku, ambientu a tradičnej baltickej hudby. Skladba z Oi toli toli k vypočutiu na youtube.


Slováci TujAroT vydali novú pieseň, s názvom Stellae Errantes, ktorú si môžete vypočuť na ich bandcampe.


Behom týždňa belgický gitarista Mathieu Vandekerckhove so svojim jednočlenným projektom Syndrome vydal dva split albumy. The Lonely Mountain  v spolupráci s kanadským projektom Thisquietarmy, ktorý má pod palcom Eric Quach a druhý v spolupráci s Blackmare, za ktorým stojí americká spováčka Sera Timms s „kreatívnym“ názvom Syndrome​/​BlackMare split. V oboch prípadoch sa jedná o melodickú tvorbu, ktorá je hlavne kombináciou post rocku a ambientu. 


Fides Inversa z Talianska vydávajú nový album v júli, ktorý vyjde cez World Terror Comittee a ponesie názov Historia Nocturna. Na novom albume sa pridal ku kapele spevák Wraath (Behexen, Dark Sonority, Darvaza, Mare) a v náhľadovom obrázku novej skladby môžete rozoznať aj Unholda (Luror, Grand Belial’s Key, Wolfsmond (ex)Absurd).

 

Author: Bes Webzine

1 thought on “Nuntii, dies Solis (18. – 24. 5. 2020)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *