Nuntii, dies Solis (21. 8. – 27. 8. 2023)

Na úvod niečo z domácej scény a tým je split album s názvom Life Goes On, ktorý vznikol z kolaborácie projektov Suicidal Solitude (SK/CZ) a Mrakomor (CZ). Suicidal Solitude je projekt s bohatou diskografiou, ktorého protagonista pochádza zo Slovenska, ale na hudbe sa podieľa aj gitaristka z USA W.R. (Cold Desolation). Ich hudba najlepšie zodpovedá subžánru DSBM a na albume prispeli tromi skladbami. Mrakomor je projekt z Českej republiky a tento rok zverejnil aj svoje prvé EP. Mrakomor hrá atmosférický black metal s melancholickou a sentimentálnou náladou a na dosku prispel taktiež tromi skladbami a outrom.


25. augusta vyšiel nový album luxemburského neofolku ROME, ktorý nesie názov Gates of Europe. Ten je venovaný Ukrajine a jej hrdinskému boju proti ruskej invázii, pričom Jerome Reuter, spolu so svojou skupinou odohrali niekoľkokrát živé koncerty na Ukrajine počas vojnového stavu.


Vo štvrtok bol predstavený dlhoočakávaný tracklist a album cover art nového albumu La Gran Victoria Del Mal španielskej necro black metalovej kapely Cryfemal. Dátum vydania albumu vo forme CD a na všetkých digitálnych platformách spadá na 20. októbra. Viac informácii nájdete na stránke alebo Facebooku vydavateľstva Immortal Frost Productions alebo samotnej kapely. Album môžete predobjednať tu.


Black metalové duo z Virginie Death Shroud prichádza s novým albumom. Parhelion bude vydaný 8. Septembra u vydavateľstva Wormholedeath. Ako náhľad do albumu bol vydaný singel spolu s videoklipom, ktorý nesie rovnaký názov ako album.


Po dlhých deviatich rokoch oznámili vydanie nového albumu Nóri Den Saakaldte. Album ponesie názov Pesten som tar over a vychádza v druhej polovici septembra v poľskom vydavateľstve Agonia Records.


Vydavateľstvo Purity Through Fire tento týždeň vydalo debutový album Fínov Aganthros. Novinka nesie názov Syntiset saatanat kurjat a ide o vcelku svieži a experimentálny prístup k black metalu. Premierovú skladbu si môžete pustiť tu. U Purity Through Fire ešte ostaneme. Ďalšou nahrávkou, ktorú vydali je druh album fínskeho atmosferického black/doom metalu Wooden Throne – Eternal Wanderer of the Night Sky. Ďalším vydaním je splitko nórskych Vorgfang a Unholy Craft s názvom Ulf’s Keptr. 


26. august vyšiel tretí album Necroinsanity bieloruskej kapele Crystayler. Z albumu bol ešte minulý mesiac predstavený singel …and Delight For The Cursed ku ktorému vyšiel aj videoklip.


Poľský Teufelsberg v piatok 25. augusta vydali nový singel Der Ruf des Mephistopheles. Tento singel bude súčasťou albumu Pakt mit dem Teufel, ktorý bude vydaný v celej dĺžke 31. októbra u vydavateľstva Signal Rex. Minulé EP Teufelsberg sme recenzovali na Bese tu.


Na záver vám opäť pripomenieme podujatia, ktoré môžete navštíviť behom budúceho týždňa. 

  • 1. septembra (piatok) vás čaká mystický hudobný večer s kapelami Jeden Kmen a Strigôň v prostredí letného kina na brnenskom Špilbergu.  
  • 2. septembra (sobota) sa môžete vybrať buď na jednu z dvoch akcií, no v ideálnom prípade sa vám podarí zvŕtnuť obe. V Plzni bude prebiehať 6. ročník open air festivalu Armaggedon of Decibels a v Španej Doline sa uskutoční 4. ročník Montana Metal Festu.

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *