Nuntii, dies Solis (22. 11. – 28. 11. 2021)

26. listopadu vyšlo u Nordvis debutové EP Blodtår od stejnojmenných nováčků na švédské black metalové scéně. EP je dostupné v digitální podobě přes bandcamp kapely a na fyzických nosičích u Nordvis.


Slovenský atmosférický black metal Krolok vydáva druhý radový album u Osmose production! Novinka nesie názov Funeral Winds & Crimson Sky a bude dostupná priamo na zimný slnovrat – 21. decembra. Premierovú skladbu si môžete vypočuť tu a predobjednávky zas tu.


Francúzske vydavateľstvo Crush The Desert pripravuje vydanie prvého full albumu španielskeho projektu Nhaarg. Debutový album v štýle Burzum a Darkthrone má 36 minút a ponesie názov When All Hope is Gone. Ukážku skladby Black Light Shining si môžete vypočuť na tomto odkaze.


U Season of Mist vyjde reedice alba Vetvi (2015) od ruských Theodor Bastard. K této příležitosti skupina nahrála titulní skladbu v angličtině (originál je rusky) a natočila klip. Album vyjde v reedici 21. ledna.


Rakúsky post-blackmetalový projekt Anomalie prichádza s novým albumom s názvom Tranceformation pod záštitou AOP Records. Je zrejmé, že sa album, podobne ako jeho predchodca Visions, bude niesť v rovnakom, melodickom duchu v štýle Harakiri For the Sky s miestami až folkovými vplyvmi.


Po trojročnej pauze britskí Voices vydávajú 16 piesňové dielo Breaking the Trauma Bond, pre ktoré sa rozhodli zmeniť Candlelight Records za Church Road Records. Či to bude magnum opus aj niečím iným ako minutážou sa ešte uvidí…


Nie je to úplne náš rajón, ale určite je potrebné spomenúť, že fínski doomoví velikáni Swallow the Sun vyprodukovali nový album s názvom Moonflowers pod svojimi dlhoročnými partnermi Century Media Records.

 

 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *