Nuntii, dies Solis (25. 6. – 2. 7. 2023)

Klasická nedeľná rubrika plná noviniek z uplynulého týždňa! 


Na úvod začneme s niečim trošku „starším“, čo sme nestihli uverejniť minulý týždeň… ale predsa to stojí za zmienku! Ide o album Ordalie z dielne kanadského atmospheric black metalového projektu Miserere Luminis, za ktorým stoja traja hudobníci – Neptun a Icare z kapely Gris a Annatar zo Sombres Forêts. Spomínaný album je v poradí len druhým vydaným, ktorý vyšiel za 15 rokov existencie projektu (vlastne aj po dlhšej pauze). Za to je ale preplnený kvalitnou tvorbou a počúvať ho celých 44 minút je jednoducho zážitok.


Holandský akustický dark/neo folkový umelec známy ako Thurnin ponúkol náhľad do svojho nadchádzajúceho albumu formou singlu Særa, ku ktorému bolo pridané aj video odrážajúce atmosféru očakávanú od celého albumu. Tento album ponesie názov Útiseta a jeho vydanie môžeme očakávať 22.09.2023. Album si môžete predobjednať na bandcampe.


Britský industriálni black metalisti Decoherence oznámili dátum vydania ich tretieho albumu, ktorý ponesie názov Order a bude vydaný 28.07.2023. Z albumu bola predstavená otváracia skladba Closed Timelike Curves. Album si môžete predobjednať tu.


Pod hlavičkou Amor Fati ešte koncom zimy vyšlo druhé demo belgických Oerheks s krkolomným titulom Landschapsanachronismen. Odporúčame napríklad aj fanúšikom poľských Wędrujący Wiatr. Ide o skutočne veľmi kvalitný materiál. Demo môžete nájsť na bancampe kapely.


Zaujímavý a trochu technickejší prístup k atmosférickému black metalu predstavuje debutové EP švédskych Everflow Weaver nazvané Hälsningar från den andra sidan, ktoré môžete nájsť na bandcampe kapely.


Budeme pokračovať ďalším singlom s videom. Britská dvojica Darkher predstavila cover verziu skladby Like a Suicide od Soundgarden. Tento singel je súčasťou dvojitého albumu Superunknown Redux, ktorý bude vydaný 14.07.2023 pod vydavateľstvom Magnetic Eye Records. Album si môžete predobjednať tu.


Maďarská dark/doom folková kapela The Devil’s Trade vydáva tretí singel Clear Like The Wind z nadchádzajúceho albumu, ktorý ponesie názov Vidékek vannak idebenn a bude vydaný u vydavateľstva Season Of Mist. Album bude vydaný 14.07.2023 dovtedy si ho však môžete predobjednať tu.


 

Author: Bes Webzine

1 thought on “Nuntii, dies Solis (25. 6. – 2. 7. 2023)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *