Nuntii, dies Solis (30. 10. – 5. 11. 2023)

Koncom týždňa na sociálnych sieťach oznámila folková kapela Valar odchod huslistky Natálie zo zostavy.   


Kapela Inferno upozorňuje na dátum 11. novembera 2023, kedy výjde nová obrázková edícia Omniabsence Filled by His Greatness, ktorá bude symbolizovať „oslavu“ ich 10. výročia. Táto edícia bude vydaná vydavateľstvom Necroeucharist Records a je obmedzená na 300 kusov (nebudú sa robiť ďalšie kópie v tomto konkrétnom formáte). Pred-objednávku si môžete zaobstarať na tomto linku.


Slovenská black-metalová kapela Cholera vydala začiatkom mesiaca svoj prvý full-length album nesúci názov Peccatum originale.  


Kapela Strigoi, v ktorej zostavu tvoria bývalí aj súčasní členovia kapiel Paradise Lose, Extreme Noise Terror, Satyricon a Caracass, vydali EP s názvom Bathed in the black Sun. EP vydal label Season of Mist a obsahuje nevydané a exkluzívne piesne z posledného albumu Viscera (2022).  


Kapela Paradise Lost na svoje 30. výročie plánuje vydať album Icon 30, ktorý bude 1. decembra skrze label Nuclear Blast. Momentálne zverejnili dve nové piesne, ktoré budú súčasťou pripravovaného albumu – Embers Fire a Widow


Nové skladby pribudli taktiež z albumu Tálgröf od pomerne mladej islandskej kapely Helfró. Album bude taktiež vydaný 1. decembra pod záštitou Season of Mist Underground Activists.  


Budúci týždeň vás čakajú tieto akcie: 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *