Nuntii, dies Solis (2. 7. – 9. 7. 2023)

Letné novinky, či už ste niekde na dovolenke, v horách alebo jednoducho doma, si môžete prečítať aj túto nedeľu. Bolo ohlásených niekoľko zaujímavých vydaní.


Čo sa týka nových vydaní, tak leto je na domácej scéne pomerne suché. Je to však skôr čas koncertov a festivalov, ktorých sa koná poriadne množstvo. Black metalová zostava Zmyrna, hľadá na jesenné turné koncerty v Čechách a na Slovensku. Majú niekoľko voľných dátumov, kde ich môžete zabookovať. Nedávno sa naša výprava vrátila z festivalu Kilkim Žaibu a nasledujúce dni bude publikovaná reportáž z tohto festivalu. Už teraz premýšľame, kde by sme sa vypravili najbližšie. Zoznam udalostí a akcií máte v našom kalendári a článok k zaujímavým letným festivalom tu.

Z domácich luhov a hájov sme zaregistrovali na youtube nový projekt, o ktorom však veľa nie je známe. Nazýva sa Tma a debutový album Kysucký chlad je celý dostupný na tejto platforme.


Asi najväčšou novinkou na black metalovej scéne je oznámenie vydania nového albumu švédskej legendy Marduk. Novinka ponesie názov Memento Mori a vyjde 1. septembra. Ako ukážku máme k dispozícii skladbu Blood of the Funeral.


Nový album Stranger in a Wasteland od talianskeho jednočlenného projektu Hiems vychádza koncom septembra pod hlavičkou Agonia Records. Ide o hudobný projekt hudobníka pod prezývkou Algol, známeho z kapely Forgotten Tomb a tiež živých vystúpení Nocturnal Depression.


September bude plodný na nové nahrávky, pretože 22. tiež vychádza nový album Crux Simplex od amerického kultu Profanatica. O vydanie sa postará undergroundová sekcia labelu Season of Mist. Dostupná je skladba s názvom Take Up the Cross.


Vydavateľstvo Heidens Hart oznámilo vydanie nového EP raw black metalového projektu Wyvern. EPčko nesie názov Darkendoder a dostupné vypočutiu je na bandcampe labelu.


Ak máte v obľube blackened death metal, tak ste už možno počuli o fínskej kapele Progeny of Sun. Ak nie tak si teraz môžete vypočuť ich nový singel Damsel, ktorý sumarizuje atmosféru ich nadchádzajúceho debutového albumu Throne of Desolation. Vydanie celého albumu je predpokladané do konca tohto roka pod vydavateľstvom Inverse Records.


Pri blackened death metale sa ešte zdržíme. Nemci Ch’ahom totiž vydali 12 minút dlhý singel Ts’ono’ot ako ukážku debutového albumu. Tento singel si môžete zakúpiť ako samostatné EP v digitálnom formáte alebo vo formáte kazety.

 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *