Nuntii, dies Solis (27. – 3. 5. 2020)

Spravodaj dňa Slnka prináša zvesti za uplynulý týždeň.


Slovenské vydavateľstvo Sol Noctis prichádza s titulom, ktorý istotne zaujme black metalovú subkultúru. Je ním autorské dielo Sebastiána Jahiča – Satanizmus v 21. storočí. Názov hovorí za všetko, nejaké detailné popisy tu nie je treba.


Nový album od Black Magick SS – Rainbow Nights je vonku vo fyzickej forme. I keď po LPčkach a MCčkach sa ani nezaprášilo, CD verzia je ešte stále dostupná na Creep Purple.


Holandský label Heidens Hart vydal nový split album Evilfeast a Uuntar s názvom Odes to lands of past traditions. Album si môžete objednať a vypočuť na bandcampe vydavateľstva.


Pokým všetky festivaly ohlasujú preloženie na budúci rok a s tohtoročnou sezónou sa už rozlúčili kvôli celosvetovej pandémii, lotyšský festival Zobens un Lemes ohlásil len jeho presunutie na augustový termín. Organizátori však dôrazne upozornili, že festival sa v auguste uskutoční, len ak to dovolia okolnosti a a situácia bude priaznivá pre jeho celkový priebeh. Doteraz potvrdené kapely na festival boli mená ako: Nokturnal Mortum, Khors, Skyforger, Veliu Namai, Bestia, Urskumug (a ďalší).


Po desiatich rokoch sa s novým albumom vracia quebecká kapela Thesyre mixujúca thrash a black. Vydanie zabezpečí Tour de Garde


Vydavateľstvo World Terror Committee prinieslo nový album austrálskych Order of Orias. Nahrávka má potenciál osloviť predovšetkým milovníkov okultného black metalu.  


Novinku na domácej scéne predstavuje kapela Klifot, ktorá priniesla ukážku zo svojho debutového albumu Noc tmavého ducha. O vydanie sa postará Mor Ho! Prod


Kapela Ofermod sa chystá na vydanie albumu nazvaného Pentagrammaton. Nahrávka z roku 2005 bola pôvodne plánovaná ako debut.  Remixovaný a remasterovaný materiál vydá v júni Shadow Records. Už teraz je však na vypočutie dostupná jeho digitálna verzia. 


Projekt Lamia Vox z Ruska vydal 30. apríla po šiestich rokoch nový album s názvom Alles ist Ufer. Ewig ruft das Meer. Kto má rád rituálny dark ambient s nádychom epiky a neoklasiky si pri tomto určite príde na svoje, pokiaľ bude nový album aspoň z polovice tak dobrý ako fenomenálny Sigillum Diaboli z roku 2013. Zatiaľ dostupný na bandcampe v digitálnej podobe, ale CD a LP majú byť k dispozícii čoskoro. 


Belgičania zo skupiny Amenra mali už od svojho posledného albumu Mass VI trojročnú pauzu. Uplynul už takmer mesiac od premiéry ich dokumentárneho snímku A Flood of Light, z ktorého na svojom Bandcampe zverejnili rovnomenný album, ktorý obsahuje všetky odohraté soundracky.

 

Author: Bes Webzine

1 thought on “Nuntii, dies Solis (27. – 3. 5. 2020)

  1. S tým festivalom Zobens un Lemes to môže byť zaujímavé, nakoľko tam majú len kapely z okolia a ak sa situácia zlepší a opatrenia pôjdu k bodu kedy sa bude dať ísť do susednej krajiny, tak to vyhrali na plnej čiare. V tom prípade by som sa z časti mýlil vo svojom článku: https://beswebzine.sk/aky-bude-mat-dopad-pandemia-a-co-urobit/

    Každopádne, ak by sa Zobens un Lemes uskutočnil, jednoznačne sa tam vyberiem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *