Nuntii, dies Solis (4. 12 – 10. 12. 2023)

Z domácej scény prichádza spáva o rozpadnutí sa bratislavskej black/death metalovej úderky Goatcraft. O ukončení činnosti informovali na svojom facebooku. Posledne sme sa Goatcraftu venovali v retrospektívnej recenzii a rovnako ich koncert navštívit aj náš redaktor Blutkrieg (reportáž tu).


Poľské vydavateľstvo Werewolf promotion oznámilo pripravované vydanie nového albumu atmospheric/black metalovej kapely Rivers like Veins. Album ponesie názov Architektura Przemijania a vyjde počas zimného slnovratu. K dispozícii máte zatiaľ ukážku jednej skladby na youtube vydavateľstva.


Vydavateľstvo Debemur Morti Productions oslavuje 20 rokov a pri tejto príležitosti ohlásilo špeciálne vydanie projektu Eitrin. Ide o skutočne zaujímavú kapelu, v ktorej figurujú mená ako Vindsval z Blut Aus Nord, Dehn Sora z Throane a Marion z Mütterlein.


Po dlhých trinástich rokoch prichádzajú nórski Troll s novým albumom, ktorý nesie názov Trolldom. Album vyšiel 8. decembra vďaka nórskemu vydavateľstvu Polypus records. Celý album je dostupný online vďaka kanálu Black metal promotion.


A máme tu ďalšiu chuťovku. Vydavateľstvo Prophecy productions hlási po dlhých rokoch nový album nórskej black metalovej (aj keď label im píše škatuľku darkgaze metal) zostavy Vemod. V poradí len druhý album ponesie názov The Deeping a je naplánovaný na 19. január 2024.


Nejde síce o novinku, ale prostredníctvom Werewolf promotion vychádza na 12′ platni minuloročné EP od ukrajinských Grave Circles s názvom Pestilence and Death.

 

 

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *