Nuntii, dies Solis (8. 11. – 14. 11. 2021)

Pravidelné novinky vždy v nedeľu, čo sa udialo za týždeň (a i dávnejšie) si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.


Nedávno sme písali o probléme s premenou keltského oppida Závist, ktoré je ohrozené betónovou výstavbou. Ako reakcia na tento necitlivý plán vznikla petícia, ktorú iniciuje český obchod Drakkaria. K petícii za záchranu hradiska vzniklo aj informačné video, ktoré si môžete pozrieť nižšie.


Český festival Enter The Eternal Fire oznamuje na budúci ročník festivalu prvé štyri mená. Švédsky death metal starej školy Centinex a black metalová zostava Grá. Domácu scénu budú zastupovať Mallephyr a Bohemyst. Festival sa bude kontať 22.-23. 7. 2022 a prvé vstupenky môžete zakupovať už na oficiálnom webe festivalu.


Maďarská pagan black metalová kapela Bornholm vydala 5. novembra pod hlavičkou Napalm Records nový album s názvom Apotheosis. Oficálne video ku skladbe Black Shinning Cloaks bolo vypustené len dva dni predtým a môžete si ho pozrieť v priloženom odkaze.


Radi by sme tiež upozornili na novinku pod vydavateľstvom Nordvis. Koncom októbra vyšiel debutový album black/folk metalového projektu Häxkapell s názvom Eldhymner


Po deviatich rokoch vyjde nový album starej nórskej doom metalovej kapely s príznačným názvom Funeral. Vydavateľstvo Season of Mist ohlásilo nové vydanie na 10. decembra a k vypočutiu je dostupných aj niekoľko skladieb na oficiálnom youtube vydavateľstva.


V Banskej Bystrici sa 6. 11.2021 uskutočnila premiéra filmu Instrumentary. Dokument zachytáva 25 ročnú históriu kapely Abstract. Premietanie bolo umožnené len pre divákov v režime OTP a bolo obmedzené na 70 kresiel. Momentálne prebiehajú prípravné práce na doplnenie anglických titulkov a následné zverejnenie filmu na youtube. Sprístupnenie dokumentu pre širšiu verejnosť by malo prebehnúť v decembri tohto roku.

Author: Bes Webzine

1 thought on “Nuntii, dies Solis (8. 11. – 14. 11. 2021)

  1. Spätné upozornenie: Hľadáme novinkára! - Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *