Nuntii, dies Solis (9. 7. – 16. 7. 2023)

Dávnejšie sme avizovali vydanie nového vydania od slovenského projektu Stangarigel. EP s názvom Metafyzika Barbarstva vyšlo tento týždeň u vydavateľstva Medieval Prophecy Records. Vypočuť môžete priamo na youtube. Martinským Lunatic Gods vyšiel nový klip k pripravovanému albumu. Skladba nesie názov O sekere, čo slabosť hľadala. Pred niekoľkými dňami oficiálne vyšiel u Lavadome Productions aj nový album českých Somniate


Vydavateľstvo Debemur Morti ohlásilo vydanie nového albumu amerického black metalu Imperial Crystaline Entombed. V poradí druhý album s názvom Ancient Glacial Resurgence vychádza po takmer 19tich rokoch od vydania debutového albumu.


Francúzsky Ad Hominem sa po piatich rokoch ozýva s novým EP I Am God – You are Nothing, ktoré vyjde u významného labelu Osmose Productions. Hudobná časť zatiaľ nie je dostupná, preto uvádzame len cover art, predobjednávať mačku vo vreci môžete priamo u vydavateľstva.


Bieloruské duo Massen uvádza nový videoklip piesne Together Alone, ktoré je súčasťou nového LP Gentle Brutality vydaného pod záštistitou nemeckého labelu Apostasy Records. 


Americká doom metalová kapela Forever Autumn taktiež zverejnila nový lyric videoklip k skladbe The Forest and the Nyght, na ktorej hostoval Aaron Stainthorpe z My Dying Bride. Táto skladba je súčasťou pripravovaného EP s názvom Crowned in Skulls, ktorého vydanie je naplánované na 21. júla prostredníctvom vydavateľstva Epictronic. 


Francúzsky one man projekt Chaos Altar oznámil vydanie 4 skladby dlhého EP albumu s názvom Where the Ashes now Reign. Vydaný bude 28.júla pod vydavateľstvom Void Wanderer Productions. Predobjednať si ho môžete tu.


14. júla vyšiel nový album Vidékek Vannak Idebenn maďarskej kapele The Devil’s Trade, o ktorom ste sa mohli dočítať aj v predchádzajucich nedeľných novinkách. Album môžete nájsť na bandcampe kapely.  


28. júla bude vydaný debutový album  Fallen from The Throne francúzskej black metalovej kapely Beyond The Permafrost pod vydavateľstvom Naturmacht Productions. Môžete si ho predobjednať na stránke vydavateľstva.


Už o týždeň 22. júla sa bude konať koncert moldavskej nu metalovej kapely Infected Rain v Skalici. Tento koncert môžete nájsť aj v našom kalendári akcii, upozorňujeme však, že nastala zmena miesta konania. Namiesto Klubu Orlovňa sa koncert uskutoční v areáli pieskového lomu nad golfovým ihriskom pri Skalici. Toto miesto má nezameniteľnú, jedinečnú atmosféru a už tradične sa tu koná Fest Maringota. Infected Rain budú zprevádzať kapely Stellvris (CZ), Moyra (PL), Hope Till December (AT) spolu s lokálnymi Landscape of Shadows, Yucatan a Vidriduch. Link na udalosť nájdete tu.


Nakoniec vám chceme pripomenúť, že nasledujúci týždeň vás čaká aj viacero zaujímavých akcií, ktoré určite stoja za navštívenie.

  • 18. júla (utorok) bude v bratislavskej Fuge prebiehať koncert americkej old-school death metalovej legendy Incantation spoločne s domácou kapelou Funus.
  • 19. – 23. júla (streda – nedeľa) sa u našich maďarských susedov bude konať 4. ročník Lowland festivalu, kde vystúpia lokálne aj zahraničné kapely ako Lazarus, MistifieR alebo Nest of Plagues.
  • 21. júla (piatok) nás budú čakať hneď dve akcie. Prvou je dvojdňový festival Enter the Eternal Fire VIII., ktorý prebieha v českom mestečku Volyně. Môžete sa tešiť na kapely ako Incantation, Craft, Darkened Nocturn Slaughtercult, Panychida, Trollech a kopec ďalších. Druhá akcia sa bude konať v Bratislave v klube Pink Whale, kde vystúpia MystifieR s Craven Idol so supportom Bahratal a Otras.
  • 22. júla (sobota) sa bude v Skalici odohrávať koncert Infected Rain spoločne s kapelami Landscape of Shadows, Moyra a Stellvris.  

Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *