Opustil nás kamarát Jaro Jasečko (19. 1. 2022)

Tieto riadky píšem veľmi ťažko a so zlomeným srdcom. Prešlo takmer presne pol roka od Vlkanovej náhlej smrti a zasiahla nás ďalšia smutná udalosť. 19. 1. Horská záchranná služba uverejnila správu o lavíne v Západných Tatrách s tragickým koncom. Žiaľ jediný zasypaný, ktorý neprežil lavínu bol môj dobrý kamarát Jaroslav Jasečko alebo ako sme ho prezývali Jaro zo Spišskej

Rád by som mu venoval niekoľko slov na rozlúčku, krátko po návrate z pohrebu. Jaro bol skvelý chalan, nadšenec pre metalovú (respektíve black metalovú) hudbu dušou aj telom. Od časov kedy sme sa spoznali v našom banskobystrickom Tartarose som si ho obľúbil. Viackrát mi pomáhal pri organizovaní koncertov, vyberal vstupné, či nosil aparatúru a stále podporoval rôzne akcie. S Jarom „zo Spííšskej“ (ako hovorievala Laura) bola vždy sranda a niekoľkokrát sme spolu vyrazili aj na turistiku do okolitých hôr. Pamätná je predovšetkým túra z roku 2020 na Ohnište v zložení spolus N. KH., Vlkanom a ďalšími.

Jaro nikdy na teba nezabudneme, bol si skvelý chlap a kamarát! Odpočívaj v pokoji. Úprimnú sústrasť rodine a pozostalým vyjadruje Stanislav.

 

 

Jara si chcem pamätať takého, aký bol, rozumný, veselý a správny chlap. Mali sme podobné názory i hudobný vkus. Ako jeden z mála spomedzi spišskonovoveskej “undergroundovej” komunity totiž počúval black metal. Aj keď som sa časom v týchto vodách pohyboval stale zriedkavejšie, vždy som sa potešil, keď som Jara stretol na akcii alebo v nejakom novoveskom podniku. Žiaľ, už sa tak nestane.

Odpočívaj v pokoji kamarát. Ůprimnú sústrasť rodine a pozostalým vyslovuje Peter (bývalý redaktor Besu – Zoreslav)

 

Author: S.

Zakladateľ a šéfredaktor Besu

4 thoughts on “Opustil nás kamarát Jaro Jasečko (19. 1. 2022)

    1. Doslova niet za čo pán Jasečko. Verte, že som svoje myšlienky písal úprimne bez pátosu a Jara sme mali v Bystrici naozaj veľmi radi, už dávno sme sa bavili ako prídem pozrieť konečne Írsko, keď tam bude on cez leto…. Je to obrovská škoda. Keď nám zomrel v lete blízky kamarát, tak jeden člen redakcie napísal smutnú, no pravdivú vec: „že plameň, ktorý žiari dvakrát tak jasne, horí dvojnásobne rýchlo. Budeš nám tu chýbať.“

  1. Ďakujem veľmi pekne.Bol to úžasný chlapček.Velmi Veľmi bude chýbať.Ďakujem že ste ho mali tak radi.

    1. To je to najmenej čo sme mohli urobiť. Budeme na neho v Banskej Bystrici len v dobroom spomínať, ešte raz vyjadrujem úprimnú sústrasť. Držte sa pani Jasečková, majte veľa síl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *