Nuntii, dies Solis (6. 5. – 12. 5. 2024)

Nuntii, dies Solis (6. 5. - 12. 5. 2024)

Talianska blackmetalová stálica Forgotten Tomb ohlásila po piatich rokoch vydanie nového albumu s názvom Nightfloating. Album vyjde 12. júna u poľského vydavateľstva Agonia Records a dostupná je zatiaľ titulná skladba.


Belgický label Immortal Frost Productions ohlásil vydanie remastrovaného debutu Gathering the Dark (2001) od talianskych blackmetalistov Frostmoon Eclipse


Prophecy Productions vydalo další ukázku z připravovaného alba Disharmonic Variations od legendární DSBM kapely Xasthur, které vyjde 5. července.


Francúzsky oneman projekt Sotherion oznámil vydanie debutu Vermine prostredníctvom labelu World Terror Committee.


Tradiční německá pagan folková kapela Faun zveřejnila videoklip ke svému novému singlu Blót


Ve vodách pagan folku ještě zůstaneme s italským dvoučlenným projektem A Tergo Lupi, kteří zveřejnili videoklip k písni Heal the Tree z jejich posledního alba Hide z roku 2022. 


10. května vyšlo u Northern Spire Productions splitko amerických veteránů Shroud of Despondency s mladšími LanzerRath


Přesuneme se do světa knih, kde se chystá vydání publikace Česká démonologie: Tucet příšerných strašidel Čech, Moravy a Slezska od Jana Kravčíka. O vydání se postará Grada a dojde na něj 17. května.  


Kniha Choosing Death s podtitulom Nepravděpodobná historie death metalu & grindcoru dôkladne mapuje oba žánre. Autor knihy Albert Mudrian je šéfredaktor prestížneho amerického metalového magazínu Decibel. Kniha vyšla v českom jazyku v Metal Gate.

V knihe nechýbajú spomienky, citácie, raritné fotky, plagáty a ďalšie materiály, vďaka ktorým sa čitateľ prenesie do samotných začiatkov a samozrejme do éry, kedy bola táto hudba na vrchole. Pozornosť je venovaná aj novodobej scéne.


Author: Bes Webzine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *